طرز تهیه کوفته مرغ با کدو سبز

در این مقاله خواهید خواند:

نی نی تایم : طرز تهیه کوفته مرغ با کدو سبز؛ کوفته مرغ به همراه کدو سبز یک غذای فوق العاده سالم و البته خوشمزه است. با نگاهی به محتویات غذا خیلی سریع به رژیمی بودن آن پی می بریم. مرغ حاوی مقدار زیادی پروتئین است و کدو سبز نیز علاوه بر انواع ویتامین حاوی فیبر است. در ترکیب این غذا ادویه جات بسیاری نیز وجود دارد که هم از نظر طعم آن را تقویت می کنند و هم مزایای بسیاری دارند.

مواد لازم برای کوفته مرغ با کدو سبز :
ماست و خیار یک دوم فنجان 
 پودر سوخارییک چهارم فنجان 
پیاز خرد شده یک چهارم فنجان 
 نعنا خرد شده تازهپنج قاشق غذاخوری 
زیره خرد شدهیک قاشق چایخوری
نمکپنج هشتم قاشق چایخوری
فلفل سیاهسه هشتم قاشق چایخوری
پودر فلفل قرمزیک هشتم قاشق چایخوری
گوشت مرغ چرخ کرده۵۰۰ گرم
روغن زیتونچهار قاشق چایخوری
کدو سبز، از وسط به دو نیم تقسیم شده باشندچهار عدد
اسپری پخت یا روغنمقداری
طرز تهیه کوفته مرغ با کدو سبز :

فر را با دمای بالا گرم کنید. یک چهارم فنجان ماست و خیار را با پودر سوخاری، پیاز، سه قاشق غذاخوری نعنا، زیره، یک دوم قاشق چایخوری نمک، یک چهارم قاشق چایخوری فلفل سیاه و فلفل قرمز در یک کاسه ترکیب کنید. با یک قاشق خوب ترکیب را به هم بزنید. حالا مرغ را اضافه کنید و با دست آن را میکس کنید. میکس مرغ را به ۸ قسمت ( کیک کوچک ) تقسیم کنید. دو قاشق چایخوری روغن زیتون را در یک ماهی تابه نچسب روی حرارت متوسط گرم کنید. کیک های کوچکی که درست کردید را به ماهی تابه اضافه کنید و هر سمت را ۴ دقیقه بپزید.

در حالی که کوفته ها می پزند کدو سبز ها را رو به بالا روی سینی پختی که با اسپری پخت یا کمی روغن چرب کرده اید بچینید. با دو قاشق چایخوری روغن باقی مانده روی کدوها را چرب کنید. یک هشتم نمک و یک هشتم فلفل باقی مانده را روی کدو سبزها بریزید. به مدت ۵ دقیقه یا تا زمانی که نرم شوند آن ها را در فر بپزید. کوفته و کدو سبزها را بین چهار بشقاب تقسیم کنید. دو قاشق غذاخوری نعنا باقی مانده را روی بشقاب ها بریزید و غذا را با یک چهارم ماست و خیار باقی مانده سرو کنید.

منبع : kermany

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

65 + = 68