نوزده علت سرد شدن زن در رابطه چیست

نوزده علت سرد شدن زن در رابطه چیست
 
سرد مزاجی و بی میلی زنان می تواند به اندازه انزال زودرس در مردان منجر به کاهش و تخریب رابطه جنسی در زندگی مشترک شود. علل این اختلال جایی در رفتار مردان و تغییرات بدنی زنان پنهان است. در ادامه با ما همراه شوید تا علت های سرد شدن زنان را برای شما بازگو کنیم.
 
 

همسرم نسبت به من سرد شده!؛ این عبارت را بارها و بارها از زبان زوج ‌هایی می ‌شویم که روزی خوشبخت ‌ترین و با حرارت ‌ترین همسران دنیا بودند! اما حالا بعد از گذشت چندین سال از ازدواج ‌شان به جز نا امیدی موضوع دیگری از ذهن ‌شان نمی ‌گذرد چرا که احساس می ‌کنند همسرشان دیگر آن شور و شوق قبلی را در رابطه جنسی ندارد.

Nineteen Causes of Female Cooling in Relation

کم شدن میل جنسی و روبرویی با سرد مزاجی در زنان مشکلی است که برای بسیاری از زوجین بعد از ازدواج ایجاد می شود. گاهی علت را زایمان و تغییرات جسمی و روحی زن می دانند اما در نگاه کلی می تواند علت بی میلی زنان به رابطه زناشویی با همسر را ریشه یافته در رفتارهای مردان دانست.%d8%b3%d8%b1%d8%af-%d8%b4%d8%af%d9%86-%d8%b2%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d8%b1%d8%a7%d8%a8%d8%b7%d9%87%d8%8c-%d9%86%d9%88%d8%b2%d8%af%d9%87-%d8%b9%d9%84%d8%aa

%d8%b3%d8%b1%d8%af-%d8%b4%d8%af%d9%86-%d8%b2%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d8%b1%d8%a7%d8%a8%d8%b7%d9%87%d8%8c-%d9%86%d9%88%d8%b2%d8%af%d9%87-%d8%b9%d9%84%d8%aa

یکی از مشاوران خانواده و مدرس دانشگاه در این باره گفت:«بی میلی جنسی در خانم ها یکی از مشکلاتی است که معمولاً برخی از زوج ها با آن روبه رو می شوند و در صورتی که این مشکل جدی گرفته نشود، می تواند عواقب جبران ناپذیری را در زندگی مشترک بر جای بگذارد و حتی ممکن است به قهر و جدایی بین زوجین منجر شوند.»

 وی در ادامه افزود:«البته در صورتی می توان گفت خانمی مبتلا به اختلال میل جنسی است که در ۷۵ تا ۱۰۰ درصد مواقع دست کم برای شش ماه به صورت مداوم تجربه هایی از قبیل تمایل نداشتن به شروع فعالیت جنسی، عدم خیال پردازی های جنسی و شهوت انگیزی و عدم تحریک و برانگیختگی با دیدن، شنیدن، لمس کردن و بوییدن را تجربه کرده باشد.»

این مشاور خانواده به عوامل مؤثر در بروز بی میلی جنسی در زنان اشاره کرد و گفت:«عواملی که باعث اختلال بی میلی و سرد مزاجی در خانم ها می شود را می توان به پنج دسته تقسیم کرد که اولین علت آن می تواند مرتبط با شریک جنسی باشد.»

دلیل اصلی بی میلی زنان به رابطه زناشویی:

وی در این باره توضیح داد:«اگر مردی از نظر وضعیت سلامتی دچار مشکلات جنسی از قبیل زود انزالی، اختلال نعوظ یا اختلالات روانی باشد که توانایی و مهارت های لازم را برای ایجاد یک رابطه جنسی ندارد، ممکن است به تدریج در چنین رابطه ای به دلیل اینکه زن ارگاسم را تجربه نمی کند نسبت به برقراری رابطه بی میل شود.»

وی همچنین یادآور شد:«در شرایطی هم که زوجین روابط صمیمانه ای با یکدیگر ندارند یا دچار ضعف کلامی، چشمی و لمسی یا ناهماهنگی در تمایل به فعالیت جنسی و تعارضات خانوادگی و اختلافات زناشویی یا دچار احساس خشم از همسر هستند و در روابط خود درگیر قدرت بین زن و مردند یا از مهارت های جنسی و تفاوت های فیزیولوژیک بدن یکدیگر آگاهی و شناخت کافی ندارند؛ به گونه ای که مرد همواره قبل از زن به انزال می رسد و زن به طور مکرر در روابط جنسی ارگاسم را تجربه نمی کند.

طبیعی است که به مرور زمان زن نسبت به رابطه بی میل شود. این گونه مسائل به عنوان دومین علت بروز بی میلی جنسی در زنان در گروه عوامل ارتباطی قرار می گیرد.»

Nineteen Causes of Female Cooling in Relation

این مشاور در ادامه گفت:«سومین علت سرد مزاجی زنان عوامل مرتبط با آسیب های فردی است. برداشت منفی از تصویر بدنی نقش موثری در شکل گیری این اختلال دارد. معمولاً زنان بیش از مردان درگیر این تصور هستند و فکر می کنند از نظر اندامی، جذابیت های لازم را برای همسرشان ندارند.

علاوه بر این، سابقه سوءاستفاده هیجانی یا جنسی، ابتلا به بیماری های روانی مثل افسردگی و اضطراب، ترس از بارداری یا شنیده شدن صدا حین برقراری رابطه جنسی از دیگر مواردی است که باعث بی میلی جنسی در زنان می شود.»

نقش مردان در بی میلی زنان به برقراری رابطه جنسی:

این مدرس دانشگاه با تاکید بر اینکه عوامل فرهنگی و تربیتی نیز در بروز چنین اختلالی بی تأثیر نیستند، ادامه داد:«گاها نگرش منفی زنان نسبت به مسائل جنسی منجر به این می شود که فعالیت جنسی را قبیج و گناه بدانند و شرم و حیا، مانع از بیان خواسته و نیازهایشان شود.

چنین نگرش منفی ای نسبت به مسائل جنسی، مانع بزرگی جهت ایجاد تحریکات بدنی و حتی خود ابرازگری در زنان است و باعث می شود فرد حتی فکر کردن و خیالپردازی جنسی را گناه بداند. ولی با توجه به اینکه مهم ترین ارگان جنسی، مغز است و نقش مهمی در رفتارهای جنسی ایفا می کند، هر چقدر که کمتر به مسائل جنسی فکر و مانع خیال پردازی شود، میل ایجاد به برقراری رابطه در فرد کمتر به وجود می آید.»

به گفته این مشاور خانواده، پنجمین عامل مؤثر در بی میلی جنسی زنان، عوامل فیزیولوژیکی است. پایین بودن سطح تستوسترون، ابتلا به بیماری هایی مثل سوءتغذیه، تیرویید، دیابت، تنگی عروق و همچنین استفاده از قرص های ضد بارداری، ضد افسردگی، ضد فشارخون و شیردهی می توانند از عوامل مؤثر در ایجاد اختلال بی میل جنسی در زنان باشند.

در صورتی که زوجی احساس می کند، دچار اختلال بی میلی است، بهتر است این مساله را جدی بگیرند. بروز این اختلال می تواند منجر به کاهش روابط عاطفی و صمیمیت در زندگی مشترک شود و عواقب جبران ناپذیری را در زندگی مشترک بر جای بگذارد و حتی ممکن است به قهر و جدایی بین زوجین منجر شوند. بنابراین هر چه زودتر به متخصص مربوطه مراجعه کنند تا اقدام های درمانی لازم با توجه به علل مؤثر در بروز این اختلالات صورت بگیرد.

nineteen-causes-of-female-cooling-in-relation

مردهایی با خصوصیات زیر باعث سردی همسرشان در رابطه ی جنسی می شوند:

-مردهایی که با بدن زن ها آشنا نیستند.

-مردهایی که بیش از حد با زن خودشان در رابطه جنسی خشن رفتار می کنند.

بهترین فردی که می توان در نحوه رفتار صحیح جنسی بدنی به شما مشاوره بدهد همسر خودتان است، سعی کنید از او بپرسید که چه جوری دوست دارد با او رفتار شود.

-مردهایی که به هنگام رابطه جنسی رفتار نظافتی مناسب ندارند.

خوردن و آشامیدن در زمان رابطه جنسی و عدم کنترل در خروج منی بویژه در مردانی که قصد جلوگیری از بارداری را دارند.

-مردهایی که بیش از حد در هنگام رابطه جنسی حرف می زنند.

-مرد هایی که از بهداشت شخصی پایینی برخوردارند.

قابل توجه کسانی که دهان شان همیشه بوی بد می دهد، ناخن هایشان بلند و زیرشان پر از چرک است، بدن شان بوی عرق می دهد، دست هایشان پینه های زبر و خشن دارد، پاها و جوراب های بد بو و کثیف دارند، و…

-مرد هایی که بیش از حد به ظاهر و قیافه زن اهمیت می دهند.

قابل توجه کسانی که به اندام زنان شان خیلی توجه می کنند و خود وجود زنان شان را فراموش می کنند.

-مرد هایی که در رابطه جنسی با همسر خود بجای توجه به رابطه ای عاطفی به رابطه جسمی می پردازند.

Nineteen Causes of Female Cooling in Relation

قابل توجه کسانی که مدام از همسرشان می پرسند “ارضاء شدی؟” و بجای این که به عشق ورزی در رابطه رو بیاورد، اشتباها به ارگاسم بدنی زن توجه می کنند و ارگاسم جسمی زن را برای خود موفقیت می دانند و به آن می بالند!

-مرد هایی که زیاده از حد نگران عملکرد و توان جنسی خود هستند.

قابل توجه کسانی که مدام در این خیال اند که زود انزالی دارم، نگرانی در مورد کوچک بودن آلت تناسلی، نمی توانم بیشتر از ۱۰ دقیقه رابطه جنسی داشته باشم و…

-مرد هایی که با تلویزیون روشن عشق ورزی می کنند.

در هنگام برقراری رابطه جنسی محیطی ساکت و آرام و ترجیحا کم نور و تاریک را انتخاب کنید.

-مرد هایی که در خصوص نیاز جنسی فقط خود را می بینند و به شرایط زن توجه ندارند.

زن ها در برخی مواقع مثلا در دوران قاعدگی و پریودی نیاز به آرامش دارند و رابطه جنسی برای آن ها سخت است.

-مرد هایی که بلافاصله پس از اتمام رابطه خود و ارضای شهوت به لحاظ احساسی و عاطفی از زن دور می شوند.

-مرد هایی که وقت کافی صرف تحریک کردن همسرشان و پیشنوازش نمی کنند و بلافاصله سراغ عمل دخول می روند.

-مرد هایی که عادات شخصی زشت و چندش آور دارند.

دست کردن در بینی، گرفتن ناخن ها روی زمین، آروغ زدن، باد در کردن، عطر تند زدن و… از جمله عادات چندش آور برای زنان می باشند!

-مرد هایی که دوست ندارند به همسر خودشان معاشقه بدهند.

قابل توجه کسانی که گفتن کلمه دوستت دارم را برای مردان عار می دانند و مردی را به سختی و بی احساسی ربط می دهند.

Nineteen Causes of Female Cooling in Relation

-مرد هایی که اشتغال ذهنی وسواس گونه و بیش از حدی به بدن خود دارند.

قابل توجه پروش اندام کاران عزیز

-مرد هایی که با دیگران خوش رفتار نیستند.

قابل توجه کسانی که مدام در کوچه و خیابان و در حال رانندگی به دیگران بی احترامی می کنند و در جامعه رفتار اجتماعی مناسبی ندارند.

-مرد هایی که همسرشان را دوست ندارند و نسبت به او هیچ احساسی ندارند.

-مردانی که در جامعه و میهمانی ها خواسته یا ناخواسته به زنان دیگر توجه می کنند و با آن ها هم صحبت می شوند.

nineteen-causes-of-female-cooling-in-relation

(قابل توجه زوج های تازه عروس و داماد) زنان نسبت به رفتار همسران خود در اوایل ازدواج در مقابل دیگر زن ها حساس هستند و این عادی است و مردان باید مراعات کنند و سختگیرانه برخورد نکنند اگر چه زنان نیز باید از سختگیری بی جا دوری کنند.

-مردانی که (اگر چه در جوامع مذهبی کمتر هستند) در رابطه جنسی خود از سخنان و فیلم های مبتذل استفاده می کنند.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

76 − 73 =