بارداری در فصل بهار

اگر قصد دارید که نی نی کوچک به خانواده خود اضافه کنید، باید از قبل برای همه چیز برنامه ریزی کنید. اینکه در کدام فصل برای بارداری اقدام کنید هم بسیار مهم است.
با توجه به این که سه ماهه دوم بارداری به دلیل آن که در ۱۶ هفتگی روح در جنین دمیده شده، شنوایی جنین و رشد هوشی او آغاز شده و بیش از سه برابر بزرگسالان نیاز به اکسیژن دارد.
بنابراین زمان فوق‌العاده مهمی است و اگر این دوره زمانی با فصل زمستان تداخل یابد که در آن اکسیژن، انرژی خورشید، درصد ویتامین E و K کاهش یافته و میزان افسردگی مادر، خستگی روانی و نیز وارونگی هوا افزایش می‌یابد.
در مقایسه با فصل تابستان و وفور این ویتامین ها و میوه و شیر تازه، امکان بروز چنین مشکلاتی در جنین افزایش می‌یابد و بنابراین فصل بهار بهترین زمان برای آغاز بارداری است تا نوزادان از وزن بهتر و هوشمندی بیشتری برخوردار شود.
سن زیستی بسیار مهمتر از سن تقویمی بوده و براساس مو، پوست و دندان هر فرد مشخص می‌شود که فاصله سنی پدر و مادر، سن مادر و سن مادربزرگ در هنگام بارداری در آن اثر دارد.
 
نتایج جالب تحقیقات
 
مطالعه‌ای جدید مشخص کرده است زنانی که در فصل زمستان یا بهار از بارداری خود فارغ می‌شوند کمتر در معرض خطر افسردگی پس از زایمان قرار دارند.
بر اساس نتایج مطالعه‌ای که در نشست سالانه ANESTHESIOLOGY® ۲۰۱۷ ارائه شد، محققان تاکید کردند زنانی که در فصل زمستان یا بهار کودکانشان را به دنیا می‌آورند کمتر از زنانی دچار افسردگی پس از زایمان (postpartum depression یا PPD) می‌شوند که در پاییز یا تابستان وضع حمل کرده‌اند.
یافته‌های ارائه شده در این نشست بر اساس بررسی پرونده‌های پزشکی بیش از ۲۰ هزار زنی به دست آمده بود که طی ژوئن ۲۰۱۵ تا اوت ۲۰۱۷ صاحب فرزند شده و در مجموع، ۸۱۷ نفرشان (۴/۱ درصد) افسردگی پس از زایمان (PPD) را تجربه کرده بودند.
به گفته نویسندگان این تحقیق، زنانی که در سن حاملگی بالاتر قرار داشتند (منظور دوران بارداریشان است) کمتر دچار افسردگی پس از زایمان می‌شدند.
علاوه بر این، آنها که طی روند زایمانشان داروی بیهوشی استفاده نکرده بودند با افزایش خطر بروز این مشکل (PPD) رویارو بودند؛ زیرا درد هنگام زایمان ممکن بود بر روند وضع حمل اثرگذار باشد و در نتیجه به بروز افسردگی بیانجامد.
«جی ژو»، محقق بیمارستان زنان در بوستون تصریح کرد: پژوهش مذکور نشان داده است که افزون بر اینها، افزایش شاخص توده بدنی (BMI) هم یکی از عوامل موثر بر افزایش خطر بروز افسردگی پس از زایمان به شمار می‌رود.
او اضافه کرد: ما با انجام این تحقیق می‌خواستیم بدانیم آیا عوامل خاصی بر بروز خطر افسردگی پس از زایمان اثرگذار است یا خیر.
حداقل ۱۰ درصد از زنان در دوران پس از زایمان و تولد نوزادشان دچار مراتبی از اضطراب و افسردگی می‌شوند. غم و اندوه
بیحوصلگی
و تحریک
از جمله علائم این اختلال به شمار می‌روند.
 
بهار و تاثیر آن بر باروری مردان
 
اوایل ماه بهار، زمانی است که تعداد اسپرم‌ها در بدن مردان به اوج خودشان می‌رسند و حتی سرعت حرکت آن‌ها نیز در سریع‌ترین حالت قرار می‌گیرد. با این‌حال، این موضوع کاملا به تعداد اسپرم‌های مردان در حالت ذاتی بستگی دارد.
اگر تراکم اسپرم مردان در وضعیت عادی باشد، بهترین عملکرد اسپرم‌ها نیز در طول فصل زمستان نمایان می‌شود. اما اگر تراکم اسپرم مردان در سطح پایین‌تر از عادی قرار بگیرد، بهترین عملکرد اسپرم‌ها در فصل بهار و پاییز مشاهده می‌گردد.
نکته جالب دیگر درباره فصل بهار، ارتباط این فصل با درمان IVF است.
درواقع، محققان در سال‌های اخیر متوجه شده‌اند که میزان موفقیت درمان IVF در فصل بهار،‌ ۵ درصد افزایش پیدا می‌کند.
حتی میزان تخمک‌گذاری نیز در شب‌های فصل بهار تا حدود زیادی بیشتر می‌شود.
میوه‌ها و سبزی‌های خاصی که در طول فصل بهار آماده خوردن می‌شوند، سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها و مواد مغذی مهمی هستند که قوای تولید مثل را تقویت می‌کنند.
کلم بروکلی
مارچوبه
اسفناج
ریواس
و تمشک
همگی در گروه همین میوه‌ها و سبزی‌های مهم قرار می‌گیرند.
در اساطیر یونان باستان نیز فصل بهار همیشه به افزایش باروری و رشد گیاهان دلالت دارد.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

+ 19 = 22