تغذیه مناسب دوران بارداری، یک سوپ کامل

اسفناج سرشار از فولات، و آهن می باشد و از کم خونی در طول بارداری جلوگیری می کند.
با توجه به اینکه یکی از مواد تشکیل دهنده این غذا خیار می باشد. و آب خیار نیز سرشار از ویتامین ث و ضروری برای جذب آهن و ویتامین K برای انعقاد خون می باشد لذا برای خانم های باردار بسیار مناسب است.

از دیگر مواد تشکیل دهنده می توان به اسفناج اشاره کرد که سرشار از فولات، و آهن می باشد و از کم خونی در طول بارداری جلوگیری می کند.

مواد لازم:
نان تست گندمی ۲ عدد
روغن زیتون ۳ قاشق سوپخوری
نان فرنسوی بدون خمیر ۲ تکه
سیر ۳ عدد
آب مرغ کم سدیم ۳ چهارم پیمانه
آبدوغ ۱ فنجان
خیار پوست کنده وخرد شده ۹۰۰ گرم
اسفناج ۳ فنجان
ریحان ۱ فنجان
پیاز یک دوم فنجان
نمک به میزان لازم

طرز تهیه:
به آرامی یک دوم روغن زیتون را با بورس روی نان ها می مالیم. نانها را تست می کنیم (۳ تا ۴ دقیقه) تا کمی خشک برشته تر شود. سپس نان را با دست به چند تکه تبدیل می کنیم. سپس نان های فرانسوی را به مدت ۳ تا ۴ دقیقه در داخل آب قرار دهید. سپس آب نان ها را گرفته و آنها را در مخلوط کن ریخته و به همراه ۱ قاشق سوپ خوری روغن زیتون ، سیر، نصف آب مرغ و آبدوغ مخلوط کنید تا حالت چسبندگی پیدا کند. سپس خیار، ریحان و پیاز را به آن اضافه کرده و مجدد مخلوط می کنیم. با یک قاشق چوبی مواد داخل مخلوط کن را به سمت پایین فشار دهید و مجدد مخلوط کنید. آنقدر مخلوط کردن مواد را ادامه دهید تا یک ماده یک دستی به دست آید. سپس باقیمانده آب مرغ و آبدوغ را برای مزه بیشتر اضافه کنید. قبل از سرو کردن آن را سرد کنید و به همراه نان هایی که از قبل تست کردید و ظرف ۲۴ ساعت آن را میل کنید.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

40 − 34 =