روش های ساده برای کاهش سریع وزن

یکی از موثرترین روش ها برای کاهش سریع وزن، تغییر شیوه زندگی است. فعالیت هایی که انسان در طول روز انجام می دهد با سلامتی ارتباط مستقیم دارد و اگر می خواهید بصورت اصولی وزن خود را کم کنید باید شیوه آن را یاد بگیرید. رعایت این نکات در عین سادگی باعث کاهش سریع وزن شما خواهد شد. فعالیت هایی که انسان در طول روز انجام می دهد با سلامت ارتباط دارد.

آب خوردن:

بسیاری از افراد از تاثیر خوردن آب در کاهش سریع وزن بی اطلاعند. آب ارتباط مستقیمی با میزان سوخت و ساز بدن دارد . در نتیجه وقتی شما میزان بسیار زیادی آب مصرف می‌کنید به بدن خود کمک می‌کنید تا فرایند سوخت و ساز را افزایش دهد.بدین معنی که بدن موقعیت بهتری برای هضم غذایی که می‌خورید و تبدیل آن به انرژی دارد. به این فرایند چربی سوزی می‌گویند.

بهترین بخش در ارتباط نوشیدن آب و کاهش وزن مربوط به کسانی است که نمی‌توانند گرسنگی خود را کنترل کنند. تحقیقات نشان داده است که وقتی افراد به میزان کافی آب نمی‌نوشند، نشانه‌های تشنگی را به غلط نشانه گرسنگی دریافت می‌کنند. و به همین دلیل شما بیشتر از معمول غذا می‌خورید. بهترین راه برای دوری از این اشتباه نوشیدن مقدار زیادی آب است.

مصرف یک صبحانه سالم:

صبحانه آغاز غذا خوردن روزانه است. اگر صبحانه سالمی مصرف کنید احتمال پرهیز از مصرف چند کالری در طول روز بیشتر می شود. دانه های غلات، حبوبات، بلغور جو دوسر یا تخم مرغ موثرترین وعده های غذایی هستند.

پرهیز از غذا خوردن همراه با استرس:

زمانی که تحت استرس قرار دارید به هیچ وجه غذا نخورید و سعی کنید که استرس و تنش خود را با غذا خوردن حل نکنید.

پرهیز از سرخ کردن و روی آوردن به کباب یا آب پز کردن:

سعی کنید که از سرخ کردن غذاها به کباب و آب پز کردن آنها روی بیاورید زیرا خوراکی های کباب شده حاوی مقادیر کمی کالری هستند و کباب کردن غذاها یک روش مطمئن برای از بین بردن کالری هاست.

برای کاهش چربی های بدن، چربی های غیر اشباع مصرف کنید:

چربی امگا ۳ عامل سوزاندن چربی های بدن است .خوراکی هایی مصرف کنید که حاوی چربی های امگا سه هستند. این خوراکی ها شامل ماهی، روغن زیتون و گردو هستند.

پرهیز از نگاه داشتن غذاهای وسوسه انگیز در خانه:

از نگهداری خوراکی های وسوسه انگیز در یخچال خودداری کنید زیرا وجود آنها در خانه جلوگیری از مصرف آنها را برای انسان دشوار می سازد.

کاهش مصرف کالری:

مصرف خوراکی هایی که بدن شما آنها را به چربی ها تبدیل نمی کند، کاهش دهید. این خوراکی ها شامل کیک، مافین ها، کاپ کیک ها ، آب میوه ها، شرینی و نوشابه ها هستند.

هنگام کشیدن خوراکی ها در بشقاب خود توازن ایجاد کنید:

هنگام کشیدن غذا در بشقاب، نیمی از آن را با سبزیجات غیر نشاسته ّای پر کنید. و یک چهارم آن را با پروتیین و یک چهارم دیگر را با غلات کامل پر کنید.

همیشه یک ظرف میوه در خانه بگذارید:

بر روی میز خود یک ظرف میوه داشته باشد. میوه ها مملو از ویتامین ها هستند که برای سلامت حیاتی است.

بیشتر ورزش کنید:

مشکل ترین و موثرترین روش برای کاهش وزن ورزش کردن است. ورزش زمانی که به درستی انجام شود بسیار راحت است. ورزش در کوتاه مدت مانع از خستگی ذهنی نیز می شود.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 + 6 =