علامت های شروع زایمان جنین طاقتش طاق شده

پاره شدن کیسه آب یکی از نشانه هایی است که مشخص می کند زمان زایمان شما می باشد.
شما می توانید از طریق ماشین حساب زایمان تاریخ زایمان خود را محاسبه کنید اما برای همه مادران همیشه زایمان دقیقا در همان روز رخ نمی دهد و ممکن است یک هفته زودتر یا دیرتر بشود. شما در دوران بارداری باید علائم و نشانه های وقوع زایمان را بشناسید و در حوالی موعد زایمان گوش به زنگ باشید.
پاره شدن کیسه آب
پاره شدن کیسه آب یکی از نشانه هایی است که مشخص می کند زمان زایمان شما می باشد. تنها حدود ۱۰ الی ۲۰ درصد از زنان قبل از شروع درد زایمان دچار پارگی کیسه آب می شوند. گاهی اوقات هم پارگی بعد از شروع زایمان اتفاق می افتد. برای بعضی از زنان هم کیسه آب درست تا مرحله دوم زایمان سالم باقی می ماند. در موارد بسیار نادر (اما کاملا ایمن)، نوزاد با کیسه آب سالم متولد می شود؛ که تولد با کیسه آب (en-caul) نام دارد.
اگر زایمان شروع شده و هنوز کیسه آب پاره نشده جای نگرانی نیست. در حقیقت سالم ماندن کیسه آب تا مدت زیاد سودمند است چون مانند بالشچه ای در برابر گردن رحم عمل می کند و احساس درد را کاهش می دهد. مهم است که بدانید بیشتر زنان جریان مایع آمینوتیک را احساس نمی کنند اما در عوض متوجه تراوش آهسته یا ترشح کم همراه با انقباض می شوند.
دکتر را خبر کنید:
اگر مطمئن نیستید که کیسه آب پاره شده یا اگر ریزش ادرار دارید (اتفاق رایج در هفته های آخر بارداری)، فوراً با پزشک یا مامای خود صحبت کنید.
انقباضات شدید و نزدیک به هم
برای زنان با نخستین تجربه بارداری و حتی مادرانی که بارداری را تجربه کرده اند، تشخیص اینکه علائم نشان دهنده زایمان است یا خیر دشوار می باشد. در اینجا چند توصیه ارائه می شود تا بتوانید تشخیص دهید آنچه تجربه می کنید کدام است:
-انقباضات براکستون هیکس، انقباضات پیش از زایمان یا مربوط به شروع زایمان است. انقباضات براکستون هیکس معمولا بدون درد هستند که هنگام حرکت، آب خوردن و استراحت کردن از بین می روند. انقباض های واقعی زایمان هنگامی که فعال هستید یا وضعیت خود را تغییر می دهید و یا آب می نوشید از بین نمی رود. یک راه برای تشخیص اینکه انقباض ها نشان دهنده زایمان است این است که همه موارد ذکر شده را انجام دهید، اگر انقباض ها همچنان ادامه داشت زایمان شما آغاز شده.
-انقباض های پیش از زایمان انقباض های طبیعی هستند که شدید، طولانی مدت یا نزدیک به هم نیستند، اما می تواند باعث تغییر دهانه رحم شود. این انقباض غالبا نشانه این است که نوزاد در وضعیت بدی قرار دارد بنابراین از تمرینات های مناسب برای قرار دادن او در بهترین وضعیت برای زایمان استفاده کنید.
-انقباض های طبیعی زایمان به تدریج نزدیک تر، طولانی تر و شدیدتر می شود. حرکت کردن و تغییر وضعیت آن ها را تسکین نمی دهد. اگر این نوع انقباض را دارید احتمالا در آغاز زمان زایمان هستید.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

+ 74 = 79