فواید چای سفید و انواع چای سفید چیست؟

فواید چای سفید و انواع چای سفید چیست؟
این چای به طور طبیعی فشار خون را پایین می‌آورد و به شما کمک می‌کند تا در برابر عوارض جانبی داروهای کاهنده فشار خون در امان باشید. همچنین به شما کمک می‌کند که فشار خون تان را به وسیله کاهش وزن تان به طور طبیعی نیز کاهش دهید.
  از جوانه‌ها و گلبرگ‌‌های تازه گیاه چای نوع خاصی از چای به دست می‌آید که به آن چای سفید می‌گویند چرا که پرزهای سفید نقره ‌ای جوانه‌های نشکفته گیاه به آن ظاهری سفید می‌دهد. برای اینکه از اکسایش این گلبرگ‌ ها جلوگیری کنند آن‌ها را در نور طبیعی آفتاب خشک کرده و سپس مراحل بعدی تهیه چای را طی می‌کنند. از آنجا که برای تهیه این نوع چای، فقط برگ‌هایی خاص از بوته ‌ها چیده می‌شوند، در بسیاری از کشورهای مشرق زمین به ویژه چین، ایران و هند در گروه گرانترین چای‌ها و دمنوش‌های طبیعی شناخته می‌شود. درادامه این مطلب رابا این مقاله همراه باشید
 
از چای سفید و خواص شگفت انگیز آن بدانید.
 
طرز تهیه چای سفید
طرز تهیه آن مشابه چای سبز است. ابتدا آب را جوشانده، سپس ده دقیقه صبر کرده تا دمای آب به هشتاد درجه سانتیگراد برسد (آنتی اکسیدان‌های موجود در چای سفید و چای سبز به دمای بالاتر از هشتاد درجه حساس بوده و از بین می‌روند). سپس یک قاشق چای‌خوری چای سفید داخل فنجان ریخته و آب هشتاد درجه را به‌ آن اضافه کرده و یک درپوش بر روی آن قرار داده (برای این کار می‌توان از لیوان مخصوص چای سبز استفاده کرد). بعد از پنج تا هشت دقیقه چای دم کشیده و آماده مصرف است. دم کرده چای سفید به رنگ زرد کم رنگ است و دارای طعمی منحصر به فرد بوده و مقداری شیرین است.
 
 
 
انواع چای سفید

چای سفید در کل به چهار دسته تقسیم می شود :

– گل صد تومانی سفید ( white peony)

– ماه طلایی (golden moon)

– سوزن نقره ای (silver needle)

– ابر سفید (white cloud)

 

 

کاهش وزن از فواید چای سفید

اگر دوست دارید لاغر شوید و کاهش وزن پیدا کنید پیشنهاد می کنیم حتما از چای سفید استفاده کنید.

این نوع چای کالری ندارد و در نتیجه موجب لاغری می شود.

چای سفید، از رشد سلول های جدید چربی در بدن جلوگیری می کند.

همچنین آنزیم تجزیه کننده چربی (لیپولیز) را تحریک می کند. این لیپویز  چربی های ذخیره ای در بدن را شکسته و  آن ها را به جریان خون می فرستد. اگر آنزیم لیپولیز نباشد، چربی تبدیل به کتون می گردد که محتوی مقدار زیادی انرژی می باشد.

کاهش کلسترول

چای سفید دارای کاتشین بوده و کلسترول را پایین می آورد. این چای کلسترول خوب را افزایش و کلسترول بد را کاهش خواهد داد. طبق اطلاعات بدست آمده کسانی که روزانه ۲ فنجان یا بیشتر از این نوع چای میل می کنند، ۵۰ درصد کمتر به بیماری های قلبی  مبتلا خواهند شد.

ضد استرس بودن

این نوع چای ، موجب کاهش استرس شده و به شخص آرامش می دهد. پس کسانی که دچار استرس و اضطراب می شوند ، بهتر است چای سفید را فراموش نکنند.

ضد سرطانی

چای سفید دارای خاصیت ضد سرطانی است. این نوع چای دارای مقدار زیادی پلی فنول (آنتی اکسیدان قوی) می باشد و همین ماده خاصیت ضد سرطانی آن را دو چندان کرده است.

ضد ویروس، باکتری و قارچ

این نوع چای ضد ویروس و ضد باکتری است و موجب تقویت سیستم ایمنی بدن خواهد شد. این چای ویروس ها و عفونت های باکتریایی را از بین برده و ضد قارچ است. نوشیدن این نوع چای در زمستان، موجب افزایش ایمنی بدن شده و از سرماخوردگی ها و عفونت ها جلوگیری خواهد کرد.

سلامت پوست از فواید چای سفید

برای سلامت پوست می توانید از چای سفید استفاده کنید. این نوع چای از آفتاب سوختگی جلوگیری می کند. عملکرد سلول های پوست را بالا برده و از تخریب پوست در مقابل نور ماورای بنفش محاظت می کند. این چای جوان کننده پوست است و از پوست شما در مقابل پیری زودرس جلوگیری می کند.

سلامت دهان و دندان

برای سلامت دهان و دندان از این چای استفاده کنید. این نوع چای دارای فلوراید زیادی است که می تواند جلوی خرابی های دندان و  رشد پلاک های دندانی را بگیرد. همچنین این چای خوشبوکننده دهان است.

سلامت استخوان از فواید چای سفید

مصرف این چای موجب افزایش تراکم استخوانی خواهد شد. همچنین از شکستگی های استخوانی جلوگیری کرده و موجب درمان آرتریت (ورم مفاصل) می شود.

 

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

37 + = 42