سن مارینو کشور کوچک جهان با مناظر دیدنی

سن مارینو کشور کوچک جهان با مناظر دیدنی

نی نی تایم: جمهوری سن مارینو (به ایتالیایی: San Marino) کشوری است در جنوب اروپا که در شبه‌جزیره ایتالیا و در بخش شرقی کوه‌های آپنین واقع شده‌است. در این بخش سن مارینو کشور کوچک جهان با مناظر دیدنی خارق العاده اش را به شما معرفی خواهیم کرد.

پایتخت سن مارینو شهر سان مارینو است و روی بلندی های «تیتانو» قرار گرفته است. کشور سن مارینو به نه استان بخش می‌شود. این سرزمین بهشت دوستداران مجسمه است زیرا در حدود ۱۰۰ مجسمه تماشایی در شهر موجودند.

5b190135ecf23 ninitime.com - سن مارینو کشور کوچک جهان با مناظر دیدنی

شهرت کشور اروپایی سن مارینو

سن مارینو دارای قدیمی‌ترین قانون اساسی ملی در جهان است. شهرت سن مارینو به قانون اساسی این کشور است. قانون اساسی این کشور که در سال ۱۶۰۰ میلادی تدوین شده، قدیمی‌ترین قانون اساسی ملی در جهان است و هنوز اجرا می‌شود. این کشور اولین کشور با حکومت جمهوری در جهان می‌باشد.

5b19014150579 ninitime.com - سن مارینو کشور کوچک جهان با مناظر دیدنی
تاریخ کشور سن مارینو

کشور سن مارینو کوچک به دلیل انزوایش و رو در رو قرار دادن همسایگان قومی، خود مختاری اش را حفظ کرده‌است. استقلال کشور را ناپلئون (۱۷۹۷)، کنگرهٔ وین (۱۸۱۵) و پادشاهی جدید ایتالیا (۱۸۶۲) به رسمیت شناختند. در ۱۹۵۷، انقلابی روی داد که دولت کمونیست – سوسیالیستی را که از ۱۹۴۵ بر سر کار بود برکنار کرد.

5b19014e59e77 ninitime.com - سن مارینو کشور کوچک جهان با مناظر دیدنی
5b1901584296e ninitime.com - سن مارینو کشور کوچک جهان با مناظر دیدنی
5b190162a618a ninitime.com - سن مارینو کشور کوچک جهان با مناظر دیدنی
 

سن مارینو یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان با سرانه درآمدی بسیار بالا به شمار می آید. این کشور سومین کشور کوچک قاره اروپا بوده و تنها حدود ۳۰٫۰۰۰ نفر جمعیت دارد که یکی از کمترین نرخ های بیکاری در جهان را به خود اختصاص داده است. سن مارینو با تنها ۶۱ کیلومتر مربع مساحت پنجمین کشور کوچک جهان محسوب می شود.

5b19016cb5da6 ninitime.com - سن مارینو کشور کوچک جهان با مناظر دیدنی
با اینکه سن مارینو کشوری ثروتمند است اما بر خلاف انتظار هزینه غذا و حمل و نقل بسیار ارزان است. این کشور سالانه ۲ میلیون نفر بازدیدکننده دارد.

دو موزه عجیب در سن مارینو وجود دارد:موزه شکنجه و دیگری موزه وحشت. این کشور دارای کوچک ترین ارتش دنیاست. مردمان سن مارینو زبان ایتایایی را به لهجه «Romagnol» صحبت می کنند.

5b1901780f23d ninitime.com - سن مارینو کشور کوچک جهان با مناظر دیدنی

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

− 2 = 2